"Солнышко" мектеп жанындағы алаңының бірінші маусымы 2022

"Солнышко"мектеп жанындағы алаңының бірінші маусымы есебі

01.06 бастап кезеңде. – 14.06. 2021 ж. мектепте мектеп жанындағы алаңның бірінші маусымы ұйымдастырылды. Күн тәртібі келесідей болды:
10: 00-жаттығу, психологиялық көңіл-күй, т/б бойынша нұсқаулық
10: 30-жоспар бойынша іс-шара
12: 00-асханадағы түскі ас
12: 30-жоспар бойынша іс-шара.
Қауіпсіздік техникасы бойынша Нұсқамалардың жоспары жасалып, бекітілді, онымен күн сайын педагог балаларды таныстырды:
1. "Мектеп жанындағы алаңдағы тәртіп ережелері"
2. "Үй жануарларымен мінез-құлық ережелері"
3. "Ыстық ауа-райында мінез-құлық ережелері"
4. Жүріс-тұрыс қағидасы "серуенде"
5. "Дауыл кезіндегі мінез-құлық ережелері"
6. "Найзағай, қатты жаңбыр, бұршақ кезіндегі мінез-құлық ережелері"
7. "Судағы тәртіп ережелері"
8. "Өрт қауіпсіздігі"
9. "Егер сіз жоғалсаңыз немесе жоғалсаңыз"
10. "Қайда жүруге және ойнауға болмайды"
Осы маусым аясында келесі іс-шаралар өткізілді:
1. "Өзіміз туралы бәрін айтып берейік" іс - шарасы-балалар ойын түрінде жақынырақ танысып, қызықты ойындар мен көңілді конкурстарға қатысты. Балаларды қорғау күніне арналған театрландырылған іс-шараға қатысты.
2. "Сәлем, сиқырлы мемлекет!»
3. Таза ауада қызықты ойын-тапсырмалар. Балалар қызықты тапсырмаларды орындаған станциялар бойынша квест өткізді.
4. "Сиқырлы мемлекетке" ойын саяхаты және оның флора мен фаунаның таңғажайып және жұмбақ тұрғындарымен танысу. Бейнефильмді көрумен танымдық іс-шара ұйымдастырылды, одан кейін балалар жаңа модификациядағы биология кабинетіне барып, жануарлар мен өсімдіктермен танысты.
5. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері күні"іс-шарасы. Осы іс-шара аясында педагог Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы бейнефильмді жан-жақты айтып, көрсетті. Балалар мемлекеттік туды суреттерде бейнелеген.
6. "Бояу Беттерін" Салу
7. Әлемнің түрлі халықтарының ертегілері білгірлерінің байқауы. Әлем ертегілері бойынша қызықты ойын өткізілді, онда балалар жоғары білімдерін көрсетті.
8. "Әркімде құтылу керек жаман әдеттер бар"тақырыбындағы денсаулық сағаты. Зиянды әдеттердің алдын алу бойынша іс-шара балаларды СӨС-ке тартуға ықпал етті.
9. "Кіші олимпиада ойындары". Спортзалда жылдамдыққа, дәлдікке, қашықтыққа арналған спорттық ойындар ұйымдастырылды.
10. "Дәрумендер-дәрумендер, мен сізді қалай жақсы көремін"тақырыбындағы денсаулық сағаты. Балалар ойын түрінде түрлі көкөністер мен жемістердегі дәрумендерді, дәрумендердің құрамын зерттеді.
11. Викторина "Менің обгорел жатып солнышке, беріңізші.».
12. "Один дома..."қызықты американдық фильмін көретін шағын кинотеатр. Фильмді қарау, содан кейін талқылау ұйымдастырылды.
13. "Әдемі қалып-әдемі жүріс"тақырыбында денсаулық сағаты
14. "Сиқырлы мемлекеттің иесі және қожайыны-2022"байқауы. Балалар ойын түрінде сайысқа қатысып, жеңімпаздар таңдалды, олар қожайын және қожайын деп танылып, тәж кигізілді.
15. "Мейірімділікті, достықты және жомарттықты үйрену"кітапханасына саяхат. Балалар мектеп кітапханасының ассортиментін зерттеді, кейбір кітаптарды жөндеумен айналысты.
16. "Бояулар биі" флешмобы. Әсерлі әуенмен жігіттер жігерлі қимыл жасады.
17. Танымал кеңестік "алқызыл гүл"мультфильмін көретін шағын кинотеатр. Мультфильмді қарау, содан кейін талқылау ұйымдастырылды.
18. "Менің сүйікті досым велосипед" конкурстық бағдарламасы. Ұлдар баратын пришкольную алаң, шебер-сыныптар мініп алды.
19. Іс-шара ауысымның жабылуы. Осы іс-шара аясында балалар көңілді ойындар мен конкурстарға қатысып, өткен маусымнан алған әсерлерімен бөлісті.
20. "Жылдам кездесулерге дейін"ашық хаттар жасау. Ашықхаттарда балалар бір-біріне алдағы демалыс күндеріне тілек білдірді және мектеп жанындағы алаңның келесі маусымына ұсыныстар енгізді.